Zařízení jednoho pokoje pro dvě děti se bát nemusíte. Poradíme vám, jak na to!

Dvě děti a jen jeden dětský pokojíček? Tak to je výzva! Nejeden rodič se tohoto úkolu jednoduše zalekne, protože co si budeme nalhávat – dostat do jednoho pokoje dvě děti a všechen nábytek prakticky rovnou po dvou – to není sranda.

Možná i vám leží na bedrech (ne)příjemná povinnost zařídit jeden pokoj hned pro dvě ratolesti a vy se tak trochu bojíte přiznat, že se vám do toho nechce. Že si na to netroufáte. A víte co? Nezoufejte a nevzdávejte se už na startu. V dnešním článku vám poradíme, jak se s tímto úkolem poprat!

Udělejte v pokoji pomyslnou dělící linku

Představte si, že máte v ruce neviditelné pero, se kterým můžete místnost pomyslně přepůlit. Zkrátka jako kdybyste přesně v půlce pokoje udělali pomyslnou dělící linku, se kterou jeden pokoj rozdělíte na dvě stejné části. To je základ, na kterém se dá stavět.

Nyní je potřeba přejít od představ k činům. V závislosti na tom, pro jak staré sourozence pokoj zařizujete, zvolte k předělení místnosti nábytek, dělicí stěnu nebo rovnou příčku. Obě děti si zaslouží svůj osobní prostor, dopřejte jim ho tak, že jednoho od druhého opticky oddělíte.

Všechen nábytek dvakrát?

Už jen představa, že budete nuceni všechen nábytek pořizovat rovnou v dvojím provedení, vás možná zvedá ze židle. Když k tomu ještě přihodíte povinnost všechen ten nábytek doslova nacpat do jednoho pokoje, nikdo se vám nebude divit, pokud se o vás pokusí mdloby.

Uklidníme vás tím, že ne všechen nábytek je hned nutné kupovat dvakrát. Některý totiž mohou mít sourozenci společný. Kupříkladu jedna prostorná šatní skříň je daleko lepší nežli dvě menší. Samostatně si pak každý zaslouží svoji vlastní postel a psací stůl, aby se při učení či psaní úkolů vzájemně nerušili.

Když nemáte místa nazbyt, musíte s prostorem šetřit

Udělat z jednoho pokoje opticky dva je sice pěkné, jenže co když je pokoj pro děti příliš malý na to, abyste jej v polovině rozdělili? Pokud nemáte místa na rozdávání, budete muset s daným prostorem šetřit – a to třeba tak, že dětem pořídíte patrové postele.

Ty ušetří hodně místa, což je do menších pokojů naprosto ideální volba. Navíc současné patrové postele jsou úplně o něčem jiném nežli ty staré, dají se pořídit v mnoha provedeních a spaní na nich může být i docela legrace.

Myslete na soukromí

Jak již bylo řečeno: každé z dětí si zaslouží soukromí. A nezáleží ani tak na tom, kolik jim je. Vždyť i vy sami víte, že někdy máte den, kdybyste se nejraději schovali před celým světem – to ale dost dobře nepůjde, když v pokoji s vámi bude sourozenec.

I v případě, kdy se sourozenci dělí o jeden pokoj, je proto na místě, aby měl každý kousek místa sám pro sebe. Co třeba oddělit postele paravánem? Modernějším řešením jsou japonské stěny, které vypadají velmi pěkně.

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.