Útulně zařízená ložnice vám zajistí krásné sny. Jak na ni?

Každý z nás vnímá ložnici tak trochu jinak a po svém. Pro někoho je to místo určené pouze ke spánku, proto sem chodí až večer, kdy je čas ulehnout do postele a něco pěkného si nechat zdát. Pro jiného je to zase místo, které je ideální pro nerušený relax a odpočinek, proto do ložnice zavítá klidně i během dne, když si chce dát oněch pověstných „dvacet“.

A jak svou ložnici vnímáte vy? Chodíte sem pouze spát, nebo ložnici využíváte i jinak? Ať už je to tak či onak, v každém případě byste si se zařízením ložnice měli dát záležet. Pouze útulně zařízená ložnice totiž svému majiteli dokáže zajistit ty nejkrásnější sny.

Ideální místo pro ložnici? Východ!

Pokud ještě máte možnost zasahovat do rozvržení místností, neváhejte ani vteřinu a pro ložnici vyberte pokoj umístěný na východ. Ložnice situovaná na východní stranu ukrývá totiž hned několik výhod: ráno vás z postele dostanou první paprsky vycházejícího slunce, přes den ale bude v pokoji příjemný stín a interiér se tak nevyhřeje – a to je pro ložnici naprosto ideální.

Nebojte se pustit do ložnice přírodu

Kde jinde se obklopit přírodními materiály, nežli právě v ložnici? Zajistíte si tak dokonalé souznění s přírodou, nemluvě o tom, že díky použití dřeva získá tento pokoj úplně jiný šmrnc. Dřevo je materiál, na který většina z nás nedá dopustit – krásně vypadá, úžasně voní, nabízí dlouholetou výdrž a pyšní se úctyhodnou odolností. Sladit proto ložnici do dřevěných prvků vůbec není špatný nápad.

Věnujte pozornost dominantě pokoje

Ať bude vaše ložnice malá nebo velká, široká nebo tenká, orientována na východ nebo kamkoli jinam, vždy bude mít jednu dominantu: postel. Ano, je to přesně lůžko, které na sebe v tomto interiéru přebírá roli hlavního prvku – z toho plyne, že jejímu výběru musíte věnovat dostatek času a to nejen z hlediska pohodlí, ale i z hlediska designu.

Pamatujte, že se vždy vyplatí volit postel větší, která vám zajistí luxus a komfort. Postel by měla být v ložnici přístupná z obou stran, umožňuje-li to prostor, neměl by z každé strany chybět praktický noční stolek.

Barvy volte spíše tlumené a jemné

Důležitou roli v ložnici hraje také její výmalba. Pozor na to, jaké barvy si zvolíte – některé totiž narušují spánek, zbytečně rozptylují a to v ložnici nikdy nedělá dobrotu.

Obecně se doporučuje, aby byly v ložnici použity tlumenější a jemnější barvy, zapomeňte proto třeba na ostře červenou, svítivě žlutou nebo křiklavě zelenou. Místo toho vsaďte třeba na zemité tóny – hnědá, šedá, béžová.

Maličkosti dokážou mnoho

Ložnice by neměla být jen postel, noční stolky a šatní skříň. Zařídit byste ji měli tak, abyste se zde cítili příjemně. Nicméně platí, že některé věci nemají v ložnici co dělat – jako například zrcadlo, počítač nebo televize. Rušivé elementy vás připravují o nerušený spánek.

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.