Poznejte současné trendy v zahradním nábytku

Zima se nás sice stále drží zuby nehty, ale my už nyní moc dobře víme, že přijde den, kdy své kralující žezlo předá veselejšímu jaru. Pak už to bude jen malý krůček k zahájení letošní zahradní sezony, které se možná ani vy nemůžete dočkat. Už se vidíte, jak na zahradě grilujete ty nejchutnější laskominy? Mňam!

Ještě před tím, než se zahradní sezona skutečně přihlásí o slovo, rozhodně není na škodu vědět, jaké jsou trendy v zahradním nábytku pro tento rok. Chcete se na zahradě blýsknout a svým sousedům vytřít zrak? V tom případě byste měli být v obraze a vědět, co bude letos v kurzu!

Když lenošit o samotě, tak jedině na ratanu

Máte občas den, kdy si ze všeho nejvíce přejete alespoň na pár minut zmizet všem z očí a někde v lidu nerušeně odpočívat? I kdyby to měla být jen čtvrthodinka ukradená jen a jen pro vás? Kdo si rád najde čas na lenošení na zahradě, ten by měl vědět, že odpočinku o samotě letošní rok dominuje ratan.

Ratanový zahradní nábytek je velmi oblíbený, zejména pro svůj moderní design a také výbornou odolnost, kterou mu určitě nelze upřít. Jestli vsadíte na ratan pravý nebo umělý, který je také podstatně levnější a co si budeme povídat – od originálu mnohdy k nerozeznání – to už necháme čistě na vás.

Plastový nábytek v imitaci přírodních materiálů bude ozdobou zahrady

Když se řekne plastový zahradní nábytek, většina lidí si automaticky představí bílou plastovou židli. Společně s ní přichází ruku v ruce také vidina nepříliš kvalitního nábytku, který sice láká nízkou cenou, ale jinak nemá co nabídnout.

Tohle možná platilo kdysi, dneska je všechno jinak. V současné době se totiž plastový nábytek posunul o pořádný kus dopředu a dokáže hravě imitovat přírodní materiály, díky kterým se stane ozdobou vaší zahrady.

Pořídit si můžete moderní a elegantní plastové sestavy nábytku, které svým designem imitují třeba dřevo nebo výše zmíněný umělý ratan. Vypadá moc dobře a cenově vyjde super.

Dřevěný nábytek i nadále zůstává nesmrtelnou klasikou

Stejně jako předchozí sezony i té letošní bude dominovat nesmrtelný dřevěný nábytek, který tu byl, je a bude i nadále. Dřevo je zkrátka materiál, na který nedáme dopustit. Je kvalitní, odolné, krásně vypadá a k tomu všemu ještě hodně dlouho vydrží.

Letošní rok budou v kurzu především exotické dřeviny a nábytek z nich vyrobený. Na zahradách se tak budou hojně objevovat lavice, stolky i křesílka vyrobená nejen z exotického teaku, který si vás získá jak svým vzhledem, tak odolností a kvalitou.

Dřevěný zahradní nábytek se hodí do jakkoli pojaté zahrady, jistě i v té vaší si dokáže najít své čestné místo. Pozor ale na jeho údržbu, jen v případě, kdy se o něho budete řádně starat, vám dokáže sloužit i několik let.

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.