Sekačka je nedocenitelný pomocník na zahradě. Staráte se o ni správně?

Kdo má zahradu, ten má zpravidla i zahradní sekačku. Jak jinak pohodlně a jednoduše udržovat trávník na zahradě přesně v takové podobě, ve které vám dělá největší radost?

Jen málokdo by se v dnešní moderní době, kdy máme tendence si vše ulehčovat, na zahradě oháněl kosou, nemyslíte? Zahradní sekačka je proto v dnešní době jistou samozřejmostí.

Co ale samozřejmostí není, je její správná údržba. Většina lidí sice sekačku má a během sezony ji pravidelně používá, dojde-li ale řeč na péči o tento zahradní stroj, někteří by se měli chytit za nos. A co vy? Jste si jistí, že se o svou zahradní sekačku staráte tak, jak si zaslouží?

Péče o zahradní sekačku může být pro někoho dokonce důležitým parametrem při rozhodování, která sekačka je právě pro něho ta pravá.

Vhodná péče zajistí správnou funkci i delší výdrž

Pravidelná údržba sekačky není jen otázkou estetiky, protože udržovaná a čistá sekačka vypadá lépe nežli ta, na které jsou zbytky trávy ještě z předchozí sezony.

Kdo se o sekačku stará správně, ten si zajistí nejen její funkci, ale také daleko delší výdrž. Není žádným tajemstvím, že opečovávané sekačky vydrží mnohem déle nežli ty, na které jejich majitelé kašlou. Proto je potřeba vědět, jak se starat zrovna o ten typ sekačky, který na své zahradě používáte právě vy.

Péče o benzínové sekačky

Benzínové sekačky patří mezi nejoblíbenější, nejen kvůli ceně, ale také kvůli obsluze a výkonu. Benzínové sekačky se doporučují především na větší travní plochy, se kterými si díky svému výkonu hravě poradí.

Benzínové sekačky vyžadují důkladné vyprazdňování nádrže, ve kterých mnozí majitelé často nechávají zbytky. Ty zde poté usychají a překáží.

Péče o elektrické sekačky

Na menší travní plochy postačí elektrická zahradní sekačka. Jsou výrazně lehčí nežli ty benzínové a také jsou tišší, jejich ovládání je velmi jednoduché. Nevýhodou pro někoho může být přítomnost kabelu, bez kterého zkrátka elektrickou sekačku neuvedete do chodu.

I elektrické sekačky je potřeba zbavovat zbytků, které se lepí na schránku. Pozor také na zbytky nacházející se na výfuku, kde by mohly napáchat nepěknou paseku. Samozřejmostí je pravidelné broušení nože.

Péče o aku sekačky

Kdo hledá lehkou zahradní sekačku, která bude zároveň tichá, ale ví, že se nechce tahat s kabelem, jenž by mu akorát tak překážel, ten by měl uvažovat o pořízení aku sekačky. Ty jsou lehké, snadno se ovládají a nemají kabel, který by obtěžoval. Negativní stránkou je ale slabší výkon a vyšší pořizovací cena.

Dobrou zprávou pro majitele těchto sekaček může být fakt, že jsou prakticky bezúdržbové, takže s nimi nemáte příliš mnoho práce. Jediné, co po vás aku sekačky chtějí, je pravidelné broušení nože.

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.