Rekonstrukce panelového jádra

Rekonstrukce panelového jádra si vyžaduje důkladnou přípravu. Pokud se do všeho vrhnete po hlavě, pak nejspíš v konečném důsledku proděláte nemalé finanční prostředky. Rekonstrukce si žádá nejenom důkladnou přípravu, ale i načasování. Jinými slovy vše má svůj čas. Pokud vás v příštím roce rekonstrukce čeká, je tento článek pro vás. Jedině tak si uvědomíte, co se pod tímto pojmem skrývá.

Rekonstrukce panelového jádra

Každá rekonstrukce se liší. U některých bytů se setkáte s tím, že budou stačit základní úpravy. U jiných budete muset počítat s daleko většími úpravami. Vše se odvíjí od toho, co od rekonstrukce očekáváte a kdy byla naposledy prováděná. Jestliže se jedná o starší panelový dům, je zapotřebí počítat s tím, že se v bytě bude nejspíš nacházet umakartové jádro. V takovém případě je potřeba ho kompletně zbourat a nahradit jej zděným jádrem. Zbourat umakartové jádro není žádný složitý proces a svým způsobem ho zvládnete i svépomocí.

Co se týče nového zděného jádra, tady už se bez pomoci neobejdete. Je potřeba myslet také na statiku panelového domu, ta nesmí být v žádném případě narušená. Jestliže jste přemýšleli o zbourání určitých příček, měli byste si nejprve zjistit, zda nenarušíte statiku domu. V takové situaci by vám byl proces zamítnut. Jedná se pouze o jeden z mála problémů, které mohou nastat. Tady vidíte, že se nevyplatí jít do všeho po hlavě. Dalším problémem mohou být finance. Rekonstrukce panelového jádra od A po Z je velmi nákladná. Samozřejmě se bude cena odvíjet od toho, jak náročná samotná rekonstrukce bude.

Rekonstrukce panelového jádra

Plánujete novou koupelnu a kuchyň?

Plánujete-li novou kuchyň a koupelnu, musíte počítat s tím, že nové a zároveň moderní vybavení vás bude stát nemalé finanční prostředky. Do toho musíte započítat také rekonstrukci panelového jádra, materiál a práci. Celková rekonstrukce vás v bytě může vyjít bez problému i na 150 tisíc korun. Jsme tedy u jádra problému. Finanční prostředky mohou vaše sny překazit. Ještě před tím, než se pustíte do rekonstrukce panelového jádra a kompletní koupelny s kuchyní vypočítejte si celkový odhad ceny. Jedině tak nebudete ve finále nemile překvapeni.

Pustit se zároveň do obou místností není vždy ideálním řešením, a to převážně z finančních důvodu, jak bylo uvedeno v odstavci výše. Pokud vám finanční prostředky neumožňuji pustit se do takto náročné rekonstrukce, vyčkejte. Samozřejmě, je-li situace vážná a koupelna s kuchyní je ve stavu, kdy vyžadují nutnou rekonstrukci, nezbývá vám nic jiného než se do rekonstrukce pustit. Nemáte-li dostatečné finanční prostředky na celkový proces, budete muset sáhnout po výhodné půjčce, která je určená právě na tyto záležitosti. Jedině tak vyjdete z celé situace jako vítězové.

Malým bonusem je rekonstrukce malé koupelny

Pokud si myslíte, že do plánování patří pouze finanční plán, mýlíte se. U malé rekonstrukce o to více. Ano, finanční plán je skutečně jedním z nejdůležitějších dokumentů, ale rozhodně ne jediným. Dále je zapotřebí mít jasnou představu o nové koupelně. Vezměte si například papír a tužku a snažte se navrhnout vámi vysněnou koupelnu. Pokud chcete plánovat takto svépomocí, měli byste veškeré plány provést alespoň dvakrát. To se týká právě tohoto a finančního plánu. Jestliže si na pomoc chcete zavolat interiérového designéra, máte o starost méně.

Ten za vás dokáže naplánovat jednak představu nové koupelny a jednak i finanční plán, včetně celého vybavení, materiálu a práce. Rekonstrukce malé panelákové koupelny bude proces na několik dní obsahující vybourání starého bytového jádra, vyzdění nového bytového jádra apod. Procesů se pod tímto pojmem ukrývá daleko více. Pokud budete na plánování sami, bez odborné pomoci, měli byste koupi nového vybavení několikrát promyslet. Často se totiž může stát, že vám tam následně nebude ladit nebo sedět, protože koupelna je ještě menší, než jste si mysleli. V těchto odstavcích vidíte, že není rekonstrukce, jako rekonstrukce.

 

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.