Přírodní styl bydlení

Přírodní styl bydlení v sobě ukrývá důraz na přírodu. Jinými slovy v tomhle bydlení naleznete převážně prvky dřeva či jiných přírodních materiálů, které jsou v úzkém kontaktu s eko stylem. Přírodní bydlení se však nepřeměňuje pouze do exteriéru, ale také i interiéru, kde se využívají dřevěné materiály a chrání se tím životní prostředí. Kromě dřeva se používá také kamen nebo papír. Samozřejmě v největší míře můžeme mluvit o samotném dřevu, který není vhodný jen z pohledu eko systému, ale také i designu a modernosti.

Přírodní styl bydlení

Přírodní styl bydlení se tedy zaměřuje mimo jiné na recyklovatelné materiály, mezi které patří i již několikrát zmiňované dřevo. V minulosti se obyvatelé nesoustředili ani tak na vzhled exteriéru nebo interiéru, jako na jednotlivé materiály. Dnes je však doba jiná a tím i náročnost klientů. Ze dřeva tak výrobci dokážou udělat prakticky cokoliv. Z přírodního stylu bydlení se tak stal i moderní, originální a jedinečný styl, který se bezesporu do interiéru hodí. Chcete-li využít ve svém interiéru dřevo, rozhodně nad svým krokem již dále nepřemýšlejte. Dřevo patří bezesporu k oblíbeným materiálům.

Co se týče barev, jak sami nejlépe víte, dřevo je v neutrálním provedení. Pokud jej nebudete natírat, dodáte interiéru tu správnou originalitu. Barvy dřeva jsou sami o sobě nádhernými prvky. Pokud byste do nich zasáhli tím, že byste se je snažili natřít, mohli byste tak zkazit celý přírodní styl bydlení. Jednak z toho důvodu, že pokazíte barevnost a jednak z toho důvodu, že už se nebude jednat o přírodní styl. U dřeva spočívá obrovská výhoda v tom, že si lze téměř od základu navolit, jak bude vzhled vypadat. To závisí na tom, po jakém typu dřeva sáhnete.

Přírodní styl bydlení vás rozzáří

Vybavit byt v přírodním stylu je obtížné!

Pokud dokážete skvěle zkombinovat vybavení, nábytek i dřevěné materiály, pak docílíte nádherného bydlení, které má rozhodně co ukázat ve 21. století. Nemyslete si ovšem, že se jedná o jednoduché zařizování interiéru. Vzhledem k tomu, že budete využívat převážně dřevo, půjde o náročný proces, během kterého budete muset provádět časté změny, a to až do té chvíle, než se vám bude samotné bydlení líbit. V neposlední řadě využijte i dřevěné či jiné přírodní dekorace. V obchodech dnes snadno pořídíte dřevěné podložky pod ovoce, pití nebo jiné předměty.

Náročný proces je to převážně z toho důvodu, že kombinování interiéru s dřevěnými prvky nebývá příliš jednoduché. Musíte si vždy najít tzv. kompromis. Představte si, jak bude vypadat interiér, který je stoprocentně postavený pouze na dřevěném vybavení jednoho stylu? S největší pravděpodobností by se vám to nelíbilo. Ano, při zařizování interiéru je na místě držet se jednoho stylu, ovšem u dřeva máte tu výhodu, že nabízí několik vzhledových variant, a to vždy podle toho, po jakém dřevě sáhnete. Netvrdíme tím ovšem to, abyste si vybrali několik dřevěných variant. Zkuste se například držet maximálně dvou.

Sladit do dřeva i dekorace a vybavení?

S největší pravděpodobností vás bude zajímat odpověď na otázku, jestli sladit do dřevěného stylu i dekorace a vybavení. Pokud si pod pojmem vybavení představujete rychlovarnou konvici, příbory a další potřebné věci do kuchyně, pak je odpověď bezpochyby ne. Jakmile totiž budete pokládat dřevěné vybavení na dřevěný stůl nebo jiný kus nábytku, jednoduše řečeno by to splývalo. U dekorací a vybavení domácnosti se tak můžete zaměřit na jiné, zároveň však pěkné kousky. Důležité je docílit dřevěného interiéru, popřípadě malých doplňků, nikoliv celého bytu.

To konec konců platí u zařizování jakéhokoliv bytu. Ať už se zaměříte na bydlení rozdělené podle států nebo stylu, vždy udělejte i pár základních úprav. U přírodního stylu bydlení je to pořízení klasického vybavení a dekorací, které naopak budou na dřevěném nábytku vynikat. Tímto způsobem docílíte originálního, přes to ale přírodního bydlení.

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.