Předsíň je vizitkou domácnosti. Jak ji zařídit, aby vás reprezentovala?

Předsíň je úplně první prostor v naší domácnosti, který vítá naše hosty. Bohužel je to také prostor, kde často vládne chaos a nepořádek. Ne každý si totiž dává se zařízením předsíně záležet a najdou se mezi námi i tací, kteří právě předsíň považují za místnost ryze praktickou.

Zatímco zařízení obývacího pokoje, kuchyně nebo třeba ložnice věnuje většina z nás dostatek času, protože jednoduše chceme, aby se nám v daných místnostech líbilo, dojde-li řada na předsíň, zpravidla nějaké zdlouhavé zařizování a vybavování přeskakujeme. A to je škoda. Vždyť právě předsíň je vaší vizitkou. Jak ji zařídit, aby vás reprezentovala?

Vše začíná kde? V předsíni!

Co je předsíň? Je to místo, které nás při odchodu z domu vyprovází jako úplně poslední. Je to místo, které nás naopak jako úplně první vítá po příchodu domů. A je to také místo, které vaši hosté vidí ze všech nejdříve. A na tom musíte stavět.

V předsíni to všechno začíná – i končí. Z toho plyne, že pokud chcete svým návštěvám a všem hostům jednoduše vyrazit dech, měli byste začít právě tady. První dojem je první dojem – tak se snažte si ho nepokazit!

Berte ohled na prostor, hodně vám napoví

Každá předsíň je tak trochu jiná. Jedna je dlouhá a úzká, druhá zase krátká a široká. Ať už je tedy vaše předsíň jakákoli, měli byste k ní právě podle toho přistupovat. Vždy berte ohled na prostor, se kterým pracujete. Pamatujte, že ať už je vaše předsíň prostorná, že by se v ní dalo tančit, nebo je naopak maličká a sotva všechno pojme, vždy se dá zařídit reprezentativně.

Základní vybavení každé předsíně

Předsíň je místnost nejen praktická, ale i estetická – a takhle byste to měli vnímat při jejím zařizování. Jednotlivé komponenty, které k vám domů pořídíte, vybírejte nejen podle jejich praktické, ale i podle estetické stránky.

V každé předsíni by neměl chybět botník, který udá řád všem botám a nestane se, že by se nevzhledně povalovaly po zemi a utvářely chaos. Samozřejmostí snad každé předsíně je také věšák – ať už v podobě líného sluhy, nebo rovnou věšáková stěna.

Kam jinam chcete věšet bundy a jiné svršky? Zapomenout byste neměli ani na zrcadlo, díky kterému nejen opticky zvětšíte malý prostor, což nemusí být na škodu, ale také zkontrolujete, jak před odchodem z domu vypadáte. A to se hodí, ne?

Šetřit nebo utrácet?

Někoho by možní napadlo, že by pro zařízení předsíně použil starší nábytek – třeba ten, co se nějakou dobu povaluje ve sklepě nebo na půdě, protože jste pro něho neměli využití. Ne. Tohle nedělejte, nesnažte se ušetřit za každou cenu.

Opět se vracíme k tomu, co je základní myšlenkou dnešního článku: předsíň je vaše vizitka. Raději investujte do moderního a nového nábytku, nežli abyste svou předsíň zařídili vyřazeným nábytkem, který už esteticky nestojí za nic.

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.