Poznejte rozdíly mezi interiérovým designem a home stagingem

Interiérový design se v posledních letech dostává i do České republiky. Nechceme tím tvrdit, že si čeští obyvatelé své interiéry nepřizpůsobovaly podle sebe, ovšem nevěnovaly tomu takovou pozornost, jako v nynější době. Je to pochopitelné, s dobou rostou i zájmy, mezi které patří i samotný interiér. Kromě toho nabízí moderní doba daleko více možnosti, včetně zkušených interiérových designérů. Ti vám interiér mohou zařídit od A po Z, a to podle toho, jak si určíte. Jaký je ale rozdíl mezi interiérovým designem a home stagingem?

Interiérový design a home staging

Většina lidí nemá ponětí o tom, v čem je mezi těmito dvěma pojmy rozdíl. Pokud se budeme bavit o interiérovém designu, pak si pod tímto pojmem představíme vybavení interiéru pro naše účely. Jinými slovy se interiér zařídí tak, abychom v daném bytě nebo rodinném domě dokázali bydlet. Jedná se o vybavení interiéru pro naše bydlení, nikoliv pro cizí. Záleží poté na vás, jestli zvládnete tuto činnost sami nebo si na zařizování interiéru pozvete zkušené odborníky. Počítejte však s tím, že v případě odborníku zaplatíte nejenom celou proměnu, ale i návrhy, které vám designér ukáže.

Poté bude záviset na tom, kolik místnosti chcete nově vybavit neboli změnit. Jestliže se bude jednat o jednu místnost, počítejte s částkou v rozmezí od 3 do 5 tisíc za středně zkušeného odborníka. V momentě, kdy budete chtít interiérově předělat celý byt nebo rodinný dům, částka se bez větších problému může vyšplhat na hranici 20 tisíc korun. Je potřeba zdůraznit, že tato částka zahrnuje pouze návrhy, nikoliv celou proměnu. Tu si následně platíte sami. Interiérový designér vám pouze ukáže, co by se do vašeho bytu nebo rodinného domu hodilo.

Home staging a podrobnější vysvětlení

Pokud zařizujete interiér v rámci home stagingu, děláte to pro následný prodej nebo pronájem dané nemovitosti, nikoliv pro sebe. V tom je základní rozdíl mezi těmito dvěma pojmy. Home staging je určený většinou pro realitní makléře, developery nebo jiná povolání, která potřebuji odprezentovat svůj interiér dalším lidem neboli klientům. Klienti se lépe dokážou vžít do interiéru, který je vybaven. Jestliže by se na fotografiích nacházel prázdný byt nebo rodinný dům, ztrácí tato nemovitost o několik desítek procent na atraktivnosti.

Poznejte rozdíly mezi interiérovým designem a home stagingem

Kromě realitních služeb se home staging využívá také u hotelových pokojů, kancelářích nebo firemních prostor. Nejedná se o prostory, které se prodávají, ale nabízejí, což je svým způsobem podobné. Jestliže si vybíráte hotel, s největší pravděpodobností si jej naleznete na internetových stránkách, kde poté kliknete na fotografie jednotlivých pokojů. Design interiéru je jeden z největších magnetů, které mohou klienta přesvědčit o tom, že právě tento hotel je tím pravým. Jak jsme tedy zmiňovali výše, home staging je určen jak realitním kancelářím, tak hoteliérům.

Historie Home stagingu

Podle historie byl tento termín objeven v roce 1972. V tehdejší době na něho přišla realitní makléřka Barb Schwarz. Dalo by se jinými slovy říct, že Barb byla ve správný čas na správném místě, protože v onen den byla oslovena klientem, který vyžadoval zdokonalení interiéru za účelem prodejem. Právě z těchto důvodu začal home staging fungovat nejprve ve Spojených státech amerických. Po této metodě sáhlo okamžitě velké množství realitních makléřů. Dnes je home staging využíván po celém světě. Pokud bychom se podívali na Českou republiku, tady se poprvé tento pojem objevil v roce 2010.

Stačí jediná nová metoda a nemovitosti určené k prodeji nebo k pronájmu získali na atraktivnosti o několik desítek procent. Je dokázáno, že se vybavené byty nebo rodinné domy prodají či pronajmou daleko rychleji než ty, které jsou prázdné. O tom jsme ovšem psali v předchozích odstavcích. Teď už máte podrobnější přehled o tom, jaký je rozdíl mezi interiérovým designem určeným pro vlastní bydlení a mezi home stagingem.

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.