Podle čeho vybírat krepové povlečení? Pozor: není krep jako krep!

Krepové povlečení se mezi hospodyňkami těší velké oblibě. Nejenže moc pěkně vypadá, jeho mnohem větší předností je skutečnost, že se po praní nemusí žehlit – a to dokáže ušetřit spoustu času, že je to tak?

Když se řekne krepové povlečení, většina lidí si představí lehce pomačkaný materiál, který je příjemný na dotek, posteli sluší a jak již bylo řečeno – nevyžaduje žehlení. Ženy jistě potvrdí, že tohle je možná největší plus. Jenže pozor: není totiž krep jako krep. Podle čeho tedy vybírat krepové povlečení a nekoupit si zajíce v pytli?

Krep nebo krep? Jak se v tom vyznat?!

Možná i vy patříte k lidem, kteří si ještě před malou chvílí mysleli, že krep je jen jeden. Jednoduše že je to ten pomačkaný materiál. Pravda je ale taková, že krep není jen jeden, proto určitě není na škodu vědět, jaké máte možnosti.

Krep totiž může být dvojí: bavlněný a z polyesteru. Už nyní asi tušíte, že rozdíl mezi nimi bude znát na první dotek. A máte pravdu. Zatímco bavlněný krep je ten, do kterého se po ulehnutí do postele chceme zavrtat až po uši, protože je příjemný na dotek, krep vyrobený z polyesteru je jeho pravý opak.

Stačí jediný dotek a víte, že máte tu čest s krepem z polyesteru: je hrubší, drsnější, levnější a má kratší životnost.

Ne každému vyhovuje

Z předchozích řádků vyplývá, že je vždy rozumnější investovat do bavlněného krepu. Ano, sice po finanční stránce vyjde dráž, ale odměnou vám bude kvalitní povlečení, které bude příjemné na dotek, bude dokonale savé, úžasně prodyšné a k tomu všemu ještě hodně dlouho vydrží.

Podle čeho poznáte kvalitní povlečení:

  • složení
  • zapínání
  • provedení
  • cena

Na druhou stranu ale nutno dodat, že ani bavlněné krepové povlečení nemusí nutně vyhovovat úplně každému.

Krepové povlečení není typické jen svým pomačkaným vzhledem, ale také tím, že se v jeho případě střídají hladké a nařasené pruhy, což ne každému sedne a najdou se tací, kterým je i kvalitní krepové povlečení jednoduše nepříjemné. Možná i vy budete jedni z nich.

Jak se správně starat o krepové povlečení?

Aby vám krepové povlečení co možná nejdéle vydrželo, je potřeba nejen pečlivě vybírat a nekupovat levné zajíce v pytli, ale následně se o pořízené ložní prádlo správně starat – a to může být kámen úrazu, zvláště pak v případě, kdy zkrátka nevíte, jak na to.

Pokud jde o praní, doporučujeme povlečení obrátit naruby a zapnout jej. U sušení krepového povlečení se vyhněte kolíčkování za rohy, protože by povlečení mohlo ztratit svůj původní tvar.

Také radíme nesušit ho v sušičce. Dojde-li na žehlení, máte vyhráno – díky své úpravě se krepové povlečení vůbec nemusí žehlit. Ze šňůry tak může jít rovnou na vaši postel.

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.