Máte doma mravence? Zbavte se nezvaných hostů, poradíme jak!

Pokud byste měli opravdu citlivý sluch, mohli byste slyšet, jak jejich hbité nožičky cupitají po vaší domácnosti. Mnohdy přitom jen stačí mít alespoň dobrý zrak, tehdy totiž odhalíte nezvané hosty v podobě malých černých mravenců. Ti se k vám domů nastěhují bez pozvání a způsobí vám nejednu probdělou noc.

Nejčastěji chodí pěkně ve skupině, vytváří nepěkné zástupy, ze kterých vám jde až hlava kolem. Při pohledu na desítky černých mravenců vás napadá jen jedna jediná otázka: jak se jich zbavit?!

Proč se objevují, když je nikdo nezval?

Mravenci se dokážou vynořit prakticky odnikud. Najednou se zkrátka objeví a pak zase zmizí. Přitom je k vám domů nikdo nezval, tak co k vám lezou, když tam o ně nikdo nestojí? Nejhorší na tom celé je, že se jich nezbavíte třeba tím, že je polijete vodou nebo se je budete snažit odfouknout. Tyhle metody na malé černé potvůrky prostě nezabírají, ani kdybyste se stavěli na hlavu.

Tak co s nimi? Doma je mít nechcete, to dá přece rozum!

Babské rady, jak se zbavit mravenců

Naše babičky věděly, co dělají. A často to dělaly dobře. Byla by tedy škoda, pokud bychom se na jejich rady nespolehli i tehdy, kdy se k nám domů nastěhují nezvaní hosté a začnou si to vesele štrádovat třeba i po kuchyňské lince.

Co tedy na mravence podle zkušených babiček platí? Podívejme se!

Pikantní směs jim zatopí pod kotlem!

Nikdo se na vás nebude zlobit, když s mravenci nebudete mít slitování. Připravte jim pálivou směs, která je pořádně prožene. Jak na to? Rozemelte pálivou papriku a 100 gramů smíchejte s litrem vody. Získáte postřik, se kterým pak postříkejte místa, kde se mravenci nachází. Na tuhle pálivou odplatu rozhodně jen tak nezapomenou.

Pozvěte mravence na kafe!

Samozřejmě to berte s nadsázkou, tyhle parazity jen stěží budete hostit kafem, že jo? Myslíme to tak, abyste jim do cesty nasypali usušenou kávovou sedlinu. Mravenci nesnáší pronikavé aroma kávy, proto se místům, kde to kávou voní, vyhýbají širokým obloukem.

Provoňte to doma kořením!

Zatímco nám koření voní, například skořice nebo badyán, mravenci jsou na tom úplně opačně. Výrazné vůně tohoto koření k smrti nesnáší, takže se jim vyhýbají. Z toho plyne, že jim můžete okořenit život a pachově výrazným kořením posypat jejich oblíbené cestičky. Těm se totiž zaručeně vyhnou!

Nechte je pochutnat si na celeru!

Tahle kořenová zelenina vám může pomoci v boji proti mravencům, které vám doma otravují život a ubírají vám na klidném spánku. Celer nakrájejte na plátky nebo na kostičky, osolte ho a navrch ještě posypte skořicí, ať je to skutečná lahůdka. Kombinace celeru, soli a skořice se postará o to, že z vašeho domova mravenci vypadnou rychlostí blesku – ten odér je totiž donutí vyklidit pole!

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.