Koupelna v panelovém bytě by měla být zařízená podle vás

Hygiena patří mezi nejdůležitější a nejzákladnější věci v životě. Jakmile se ráno probouzíte, vaše první kroky by měly bezesporu směřovat do koupelny. Pokud není ale vaše koupelna v panelovém bytě podle vašich představ, pak je dost velká pravděpodobnost, že vaše hygiena nebude stoprocentní. Čas strávený v koupelně, která se vám nelíbí totiž nebude odpovídat skutečným normám. Jinými slovy se budete snažit udělat hygienu co nejrychleji, abyste svou koupelnu mohli co nejdříve opustit. Proč si tedy koupelnu neuspořádat podle sebe? Zvlášť v momentě, kdy se vám nelíbí?

Koupelna v panelovém bytě

Svým způsobem každá místnost potřebuje čas od času určité změny, aby se vám opět začala líbit. Je totiž pochopitelné, že se vám jisté věci po čase okoukají a daný interiér se vám už nemusí líbit. Jestliže je to i váš případ, je na čase provést změnu. To se týká o to více koupelny, která patří mezi vůbec nejdůležitější místnosti, jak jsme psali v předchozím odstavci. Koupelna v panelovém bytě nebude sice velikostně odpovídat vašim představám, ovšem na druhou stranu i s ní se dá náramně kouzlit. Stačí jen chtít. Jednou z možností je samotná rekonstrukce. Pomocí ní proměníte svou starou koupelnu ve zcela novou.

Pokud se jedná o vaši první rekonstrukci nebo větší zásah, kdy nebudete měnit pouze textilii a pár dekorací, měli byste vědět, co tento proces obnáší. Rekonstrukce je běh na několik dnů a mimo jiné je dost velká šance, že se neobejde bez překážek. Pro minimalizaci překážek je dobré vědět, co musíte v první řadě udělat. Jako první si vypočtěte váš finanční rozpočet a velikost rekonstrukce. Chcete nechat jádro kompletně zbourat a následně znovu postavit nebo budete vycházet z jádra, které máte? Musíte myslet na to, že pokud se rozhodnete pro kompletní zbourání a znovu postavení bytového jádra, prodraží se vám to nejenom po finanční, ale i časové stránce.

Koupelna v panelovém bytě by měla být zařízená podle vás

Záleží na tom, jaké bytové jádro máte!

Koupelna v panelovém bytě občasnou rekonstrukci potřebuje. To jste se mohli dočíst v předchozích odstavcích. Jestliže ve vaší koupelně nebyl doposud prováděn žádný zásah, je nejspíš místnost vybavená ještě umakartovým jádrem. V takovém případě není nad čím přemýšlet. Umakartové jádra už se dávno neprovádějí, protože nejsou stabilní a pevná. Umakartové jádro je tedy potřeba nahradit zděným, které vám vydrží na několik let. Jestliže máte zděné jádro prováděno pár roků zpátky, nemusíte se pouštět do jeho bourání.

V téhle situaci vám bez problémů postačí malá rekonstrukce, která se může týkat obkladů, dlažby, nového umyvadla a vany, popřípadě sprchového koutu, aby vaše koupelna dostala nový kabát podle nejnovějších a nejmodernějších trendů. Funkční koupelna je základem každého domova. Nedívejte se na to, že se jedná o koupelnu v panelovém bytě, protože i ta si zaslouží kvalitní, důkladnou a pečlivou rekonstrukci. Koupelna v panelovém bytě neztrácí na hodnotě jenom z toho důvodu, že není dostatečně velká, jako například koupelna v rodinných domech.

Vybavení už bude záviset na vás a finančním rozpočtu

Výběr vybavení už bude záviset na vás. Na druhou stranu i tady byste si měli nechat poradit odborníky. Pokud jste v tomhle odvětví laik, může se stát, že vámi pořízené vybavení se nevleze do vašeho prostoru. Kromě toho mohou nastat i další nepříjemné komplikace, které rekonstrukci zbytečně prodraží. Pomoct vám může buď to samotný řemeslník nebo rovnou interiérový designér, který se přímo zabývá podobnými tématy, jako je koupelna nebo kuchyně.

Zvážit při výběru vybavení musíte také finanční rozpočet. Jistě je trh plný moderních a kvalitních věcí, ovšem ve zcela odlišné cenové relaci. Neznamená to ovšem, že si nebudete moct za pár desítek tisíc korun pořídit nádhernou a novou koupelnu. Koupelna v panelovém bytě vám navíc hraje do karet, a to tím, že celková rekonstrukce není finančně tak náročná jako u větších koupelen.

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.