Jaký materiál se hodí za kuchyňskou linku?

Kuchyňská linka je středobodem kuchyně. Je její dominantou a nejvýraznějším prvkem. Zatímco výběru kuchyňské linky většina z nás věnuje spoustu pozornosti, kdy pečlivě měří, plánují a rozhodují, mnohem méně pozornosti pak věnují pozadí kuchyňské linky, které považují za samozřejmost. A to je škoda, protože i prostor za kuchyňskou linkou si zaslouží vaši pozornost.

Plocha za kuchyňskou linkou by měla být nejen estetická, aby pěkně vypadala a ladila s kuchyňskou linkou, zároveň by měla být praktická, aby se dala snadno udržovat a zbytečně vám nepřidělávala práci.

Jaký materiál zvolit na plochu za kuchyňskou linkou?

Pokud rekonstruujete nebo zařizujete bydlení od podlahy, máte možnost zasáhnout do výběru materiálu, který použijete na plochu navazující na kuchyňskou linku. Možností pro výběr máte hned několik, proto dobře zvažte, které řešení bude to pravé právě pro vás.

Kámen – dominantní, ale cenově náročný

Pokud tíhnete k přírodním materiálům, možná se vám bude zamlouvat představa, že na plochu za kuchyňskou deskou použijete pravý kámen. Co do estetiky to bezesporu bude vypadat náramně, počítejte ale s tím, že si připlatíte.

Dobrou zprávou je, že pokud se i přes vyšší pořizovací cenu rozhodnete pro kámen, pořídíte jej perfektně opracovaný, což znamená, že nebude náročný na údržbu – a to nejedna hospodyňka určitě uvítá!

Dlaždičky – klasika, která se (ne)okouká

Kdo se chce vydat tradiční cestou, ten by se měl rozhodnout pro dlaždičky. Dlaždičky za kuchyňskou linkou jsou už taková klasika, která vás nevyjde kdovíjak draho a výsledek bude stát za to.

Dlaždičky se dají pořídit v nepřeberném množství barev i designů, nevýhodou této varianty je ale fakt, že mezi sebou mají spáry, které chtě nechtě budete muset často čistit, aby plocha za kuchyňskou linkou nevypadala zanedbaně a špinavě.

MDF desky – odolné a stále oblíbenější

Do třetice všeho dobrého stojí za zmínku MDF desky, které se v poslední době těší stále větší oblibě. Podobně jako kámen nabízí poměrně vysokou odolnost, i když je samozřejmě logické, že kámen bude mít vždycky navrch. Pokud jde o cenu, budete mile překvapeni, že vás tohle řešení finančně nezruinuje.

Perfektní na MDF deskách je jejich vlastnost imitovat prakticky cokoli, ať už se rozhodnete pro kámen nebo třeba dřevo – na první pohled bude výsledek k nerozeznání od originálu, i když samozřejmě podstatně levnější pro vaši peněženku.

Sklo – elegantní a variabilní

Jako poslední možnost vyzdvihneme skleněné desky, které jsou k vidění především v moderních a nadčasových interiérech.

Sklo za kuchyňskou desku vůbec není špatný nápad – odolá vlhku i teplu, snadno se udržuje, a pokud dojde řeč na cenu, nemusíte se bát, že byste na tom nechaly čtyři výplaty. Je ale pravda, že skleněná deska za kuchyňskou linku bude něco stát.

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.