Jak zvládnout rekonstrukci kuchyně?

Pokud vás v příštím roce čeká rekonstrukce kuchyně, pak vás nejspíš bude zajímat, jak tento proces probíhá nebo jak se na něho vlastně připravit. Jak zvládnout rekonstrukci kuchyně a nepřijít tak zbytečně o finanční prostředky nebo čas? Prozradíme vám, jaké body si musíte projít, aby pro vás byl proces procházkou růžovým sadem. Sami následně uvidíte, že se nejedná o nic složitého. Pojďte se s námi na rekonstrukci kuchyně podívat blíže.

Jak zvládnout rekonstrukci kuchyně?

Opět zde platí jednoduché pravidlo, které spočívá v tom, se důkladně připravit. Naplánování vás tedy nemine ani v tomto případě. Konec konců, sami musíte uznat, že správným naplánováním ušetříte jednak finanční prostředky a jednak svůj drahocenný čas, který je v mnoha případech daleko cennější než samotné finance. Naplánujte si obtížnost a rozsah vaší rekonstrukce. Bude se jednat o kompletní vybourání, včetně kuchyňské linky, dlažeb a obkladů? Pak se bude jednat o kompletní rekonstrukci, u které byste si důkladně měli spočítat finanční plán.

Pokud máte určitý rozpočet na rekonstrukci kuchyně, měli byste si začít vybírat nové vybavení, včetně všech věcí, které jsme uvedli výše. Takto snadno přijdete na to, zda se do rozpočtu vejdete či nikoli. Nemusíme vám připomínat, že myslet musíte i na řemeslníky, kteří si za svou práci také vezmou finanční odměnu. Vybavení by tak nemělo pokrýt větší část celého finančního rozpočtu. Kromě finančního plánu si musíte být jistí, že je vámi vybraný materiál a vybavení dostupné. Jinými slovy skladem. Pokud totiž máte objednané řemeslníky a začali jste teprve s nákupem, můžete se dostat do prvních problémů.

Přípravy rekonstrukce nekončí!

Veškerý výběr vybavení byste měli rovněž probrat s odborníkem, který vám poradí nejenom po vzhledové, ale převážně technické stránce. Vše spolu musí skvělé fungovat, a nejenom vypadat. Dále byste měli rekonstrukci oznámit úřadu, který se tímto odvětvím zabývá. Při rekonstrukci máte jen přihlašovací povinnost, nejde-li o bourání příček. V takovém případě budete jednak potřebovat statika a jednak stavební povolení. Bouráním příček byste mohli poškodit nosnost panelového domu. To platí mimo jiné i u rodinného domu.

U rekonstrukce kuchyně v družstevním bytě nezapomeňte také na ohlašovací povinnost vůči družstvu. To vám musí udělit souhlas s rekonstrukcí a celkovým procesem. Teprve poté se můžete pustit do práce. Nikdy neobjednávejte řemeslníky ještě před těmito procesy, protože se vám mohou časově protáhnout.

Jak zvládnout rekonstrukci kuchyně

Reálná očekávání jsou na místě!

Jak zvládnout rekonstrukci kuchyně? Jednoduše řečeno mějte reálná očekávání. Rozhodně nemějte zkreslené představy o finálním produktu. To platí zvlášť v momentě, kdy nemáte nic promyšlené, protože by se vám konečná práce nemusela vůbec líbit. Reálná očekávání také nemějte z toho důvodu, že byste po zhotovení určité části mohli přijít na to, že budete muset některé věci z nedostatku finančních prostředků vyloučit. Opět by se vám vaše nálada dostala na bod mrazu. Buďte tak realisté a mějte pouze reálná očekávání.

Vraťme se ještě k finančnímu plánu. Ten se může během rekonstrukce změnit, ovšem mějte alespoň hrubý odhad před celkovým procesem. Zkusit se můžete také v bankovních společnostech, zda jsou ochotné vám půjčit finanční prostředky a popřípadě jak vysokou částku. V nejhorší chvíli totiž budete moct zavítat alespoň tam, kde si vezmete na rekonstrukci kuchyně půjčku. Nemusíte rekonstrukci řešit klasickým spotřebitelským úvěrem. V potaz připadá totiž úvěr ze stavebního spoření nebo hypotéka na rekonstrukci kuchyně. V obou případech si budete moct sáhnout na nižší úrokové sazby. Jak zvládnout rekonstrukci kuchyně? Jedině s důkladným plánem, a to ve všech směrech.

Kvalitní řemeslníci a smlouva!

Nepouštějte se do rekonstrukce kuchyně svépomocí. Jestliže jste proces nikdy nedělali, mohli by se za pár týdnů, měsíců či let objevit první potíže, které by vás stály daleko vyšší částku než kterou jste ušetřili během procesu za řemeslníky. Mějte na paměti, že kvalitní řemeslníci s dostatečnými recenzemi a praxí vám mohou výrazně ušetřit čas, finance i potenciální problémy. Vše záleží na tom, jak bude sepsaná smlouva, na kterou byste se rovněž měli zaměřit. Smlouva o dílo je při rekonstrukci samotným základem.

Na závěr malý tip, který se zaměřuje na výběr kvalitního materiálu a vybavení. Zaměřte se na kvalitního výrobce, popřípadě dodavatele, abyste svůj výběr provedli co nejlépe. Jak zvládnout rekonstrukci kuchyně? To jste se mohli dozvědět v tomto článku.

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.