Jak vybrat nábytek do koupelny, který dobře vypadá a nevadí mu vlhko?

V domácnosti je potřeba spousta úložného prostoru. Pokud jde o koupelnu, i tam se jistě nějaká ta skříňka nebo komoda bezesporu hodí. Koupelnový nábytek zde splňuje nejen roli praktickou (nabízí úložný prostor a my tak můžeme mít všechny potřebné věci po ruce), ale také roli estetickou (koupelna díky němu vypadá útulnější). Jak ale nábytek do koupelny správně vybírat?

Koupelna je místem, kde většina z nás svůj den začíná a kde ho také končí. O to důležitější je zařídit koupelnu tak, aby nám maximálně vyhovovala.

Pozor si ale musíte dát na to, že v koupelně bývá vlhko a také tu hrozí přímý kontakt nábytku s vodou. Proto je na místě nábytek vybírat nejen podle jeho designu, ale i schopnosti odolat vlhkému prostředí – i s nějakou tou kapičkou vody, která tu a tam přilétne.

Materiál hraje roli, důležitější je ale povrchová úprava

Při výběru nábytku do koupelny hraje důležitou roli materiál, ze kterého je vyrobený. Pravda je taková, že do koupelny můžete umístit prakticky kterýkoli nábytek – podmínkou však je, aby měl vhodnou povrchovou úpravu. Ta je možná v tomto případě ještě o něco důležitější, nežli samotný materiál.

Povrchová úprava zajistí nábytku schopnost odolat vlhkosti, která je pro koupelnu typická. Nejčastěji se můžete setkat s folií disponující polyuretanovým lakem. Takto povrchově upravený nábytek můžete směle umístit do koupelny a to beze strachu, že se jakkoli deformuje.

Dřevo je klasika, ale vyjde draho

Koupelnový nábytek vyrobený z kvalitního masivu je sice jasná volba pro všechny, kteří tíhnou k přírodním materiálům a potrpí si na kvalitě.

Pokud víte, že nechcete do pořízení koupelnového nábytku tolik investovat, poohlédněte se po variantě, která dokáže dřevo věrně imitovat (a to dokonce tak šikovně, že na první pohled vůbec nebude poznat, že se nejedná o pravý masiv), ale cenově vás vyjde podstatně levněji.

Řeč je o MDF deskách, což jsou zbytky tvrdého a měkkého dřeva smíchané dohromady a spojené díky vysokému tlaku. Do třetice všeho dobrého lze jako vhodný materiál označit také cenově nejdostupnější lamino.

I design nábytku berte v potaz

Při výběru je samozřejmě také důležitý design nábytku, protože co si budeme povídat – vzhled je to úplně první, čeho si na nábytku všimnete. I když se možná zamilujete do krásné koupelnové sestavy, snažte se stát nohama na zemi a příliš to s množstvím nábytku v koupelně nepřehánějte – především pak tehdy, pokud je vaše koupelna malá, při zbytečně velkém množství nábytku by mohla působit nepříjemně zastavěně a stísněně.

Vystačit byste si mohli se skříňkou pod umyvadlo, kam lze schovat kosmetiku, kartáčky na zuby nebo věci potřebné pro holení. Hodit se bude skříňka na ručníky, kterou můžete pověsit i na zeď.

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.