Feng Shui okouzlí vaše domácí prostory

Zařídit byt podle Feng Shui není nic náročného, pokud se zaměříte na důležité prvky, které dodají vašemu bydlení tu správnou energii, která je bezesporu zapotřebí. Jestliže tedy nevíte, na co se zaměřit, pak nás následujte a dozvíte se vše, co potřebujete. Feng Shui styl je převážně o pár důležitých prvcích, které se nesmí v žádném případě podceňovat.

Byt podle Feng Shui

Jako první se musíte zaměřit na vchodové dveře a celkové prostory vaší chodby. Je důležité, abyste udržovali vchodové dveře čisté. Samozřejmě je důležité, udržovat v čistotě celý byt, ale pokud při vstupu do bytu na vás jako první vykoukne nečistota, jistě vaše nálada nebude tak dokonalá, jako v momentě, kdy jste byli venku. To stejné platí o chodbě, ta by měla být jednoduchá a prostorná. Rozhodně by chodba neměla sloužit jako skladiště pro vaše zbytečnosti. Takhle si opět můžete náladu pohoršit.

Další důležitou místnosti je obývací pokoj. Ten by měl být prostorný. V žádném případě nepořizujte více kusů nábytků, než je nezbytně nutné. Rozhodně nesmíte žádným nábytkem nebo dekoracemi blokovat východy nebo prostory v okolí východů. Kolem stolu a ve středu místnosti byste měli mít největší prostor, abyste mohli volně procházet, bez toho, aniž byste obcházeli různé předměty. Soustředit se nesmíte jen na vybavení, ale také i barvy. Byt podle Feng Shui je nejenom o samotném nábytku a rozložení, ale také o barvách. Co se jich týče, doporučujeme například žlutou nebo oranžovou.

Feng Shui bydlení

V ložnici nemějte zbytečné předměty

Ložnice je místem odpočinku. Jakmile ráno vstanete, měli byste být plní energie. Toho docílíte jedině tehdy, když z místnosti vyloučíte všechny rušivé elementy, mezi které patří například mobilní telefony, elektronika či nevyhovující barvy. Opět se zaměřte například na oranžovou nebo žlutou s kombinací jemně šedou. Pokud chcete docílit kvalitnějšího spánku, pořiďte si závěsy. Pomocí nich docílíte větší tmy a klidu. Závěsy zkombinujte barevně s celou místnosti. Nevyhovující barvy jsou pro spánek negativem, které musí jít z místnosti pryč.

To platí i o rušivých elementech. S dekoracemi to příliš nepřehánějte, stále je důležité se zaměřit na jednoduchost. Jedině tak budete mít byt podle Feng Shui. Jak jste si mohli všimnout, Feng Shui je o malých detailech. Jakmile je všechny spojíte v jedno, bude váš interiér vypadat opravdu skvěle. K prioritním detailům patří především čistota. Ta by se pochopitelně měla udržovat při zařizování jakéhokoliv stylu. Budete-li se zaměřovat přímo na Feng Shui, o čemž je tento článek, čistota je ještě o něco důležitější. Teprve poté se můžete pustit do dalších věcí, co se týče zařizování bytu.

Detaily stačí jen doladit a vše máte vyřešeno!

Na závěr stačí doladit detaily, o kterých jsme rovněž psali v předchozích odstavcích. Je podstatné si tyto kroky opakovat neustále dokola. Jedině tak bude váš interiér v konečném důsledku dotažen na maximum. Jestliže na něco při zařizování bytu podle Feng Shui vynecháte, nelamte si s tím hlavu. Vše se dá v následujících dnech dodělat. Feng Shui není v žádném případě o tom, předělat váš byt od A po Z. V předchozích odstavcích jste četli také o malých detailech. Ty se dají udělat vždy, to platí i ve chvíli, kdy na jeden z nich zapomenete. Ten můžete dodělat během dalších pár dnů.

To je výhoda tohoto stylu a zařizování interiéru podle Feng Shui. V první řadě se zaměřte na větší věci, mezi které patří například dostatečný prostor v každé místnosti. Dále pak vhodný výběr barev a správné umístění nábytku. Následují menší věci, a to až do fáze, kdy přejdete k těm úplně nejmenším detailům. Jaký postup jste zvolili při zařizování interiéru podle Feng Shui? Věnovali jste se všemu naráz nebo jste změnu prováděli postupně? Pokud by vám někdo dal druhou šanci při zařizování stejného stylu, jak byste následně postupovali?

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.