Domácí pracovna – váš malý kousek nerušeného ráje

Možnost pracovat z domova se jeví jako sen. Jste sami sobě pánem. Když se vám nechce, nemusíte brzy ráno vstávat. Pracujete jen tehdy, kdy pracovat chcete. Kdykoli si můžete udělat přestávku. No uznejte sami: nezní to zkrátka pohádkově?

Jenže každá mince má dvě strany a práce z domova zrovna tak. Když totiž pracujete z pohodlí domova, jste daleko více pokoušeni k prokrastinaci. Doma je totiž tolik lákadel, které se vás snaží rozptýlit, a sami dobře víte, že někdy se jim to prostě povede. Prvním krůčkem k úspěchu je domácí pracovna. Víte, jak ji správně zařídit?

Místo, kde se pracuje. Tečka.

Stejně jako kdybyste chodili do zaměstnání, potřebujete i doma svůj kousek prostoru. Ne, opravdu nebude dělat dobrotu, když si notebook postavíte na konferenční stolek před televizi. Ne, nebude vám svědčit, když budete pracovat z postele.

Kdo chce pracovat z domu a odvádět skvělé výsledky, ten zkrátka potřebuje svoji home office. A my vám poradíme, jak ji zařídit tak, aby vám sloužila a práce v ní šla od ruky.

Co je základ? Klidný prostor!

Základem všeho je najít klidné místo. Nemusí to být rovnou celá místnost, pokud si to nemůžete dovolit. Bohatě postačí koutek v ložnici, který budete mít jen pro sebe. Budete-li pracovnu řešit v některém z pokojů, doporučujeme všemi deseti oddělit svoji domácí kancelář třeba paravánem, japonskou stěnou nebo příčkou. To proto, abyste na práci měli klid.

Bez stolu a židle to nepůjde

Máte místo? Super. Teď k dalšímu bodu, bez kterého se neobejdete: stůl a židle. Tahle dvojice je základ, na kterém se dá stavět. Stůl by měl být prostorný, samozřejmě s ohledem na prostor, se kterým doma můžete počítat.

Možná ještě o něco důležitější je židle. U té si dejte záležet a nesnažte se upřednostnit kvantitu před kvalitou. Židle musí být pohodlná, ideálně ergonomická, měla by vám nabídnout možnost zvolit si výšku sedáku nebo opěrek pod ruce.

Něco osobního, něco svého

I v domácí kanceláři potřebujete mít něco osobního. Ne nadarmo si lidé do práce nosí fotografie rodiny, které si staví na poličky nebo přímo na pracovní desku svého psacího stolu.

I když pracujete doma, kde jste třeba během dne obklopeni rodinou, můžete (nebo dokonce musíte) si to ve své pracovně udělat hezké. Rámeček s fotkou, živá rostlina, pěkné těžítko – je toho tolik, čím si kancelář snadno zútulníte.

Osvětlení nesmí chybět

Kdo nemá to štěstí, aby svou kancelář zařídil přímou okna, ten musí myslet na osvětlení. Na práci je zkrátka potřeba vidět a je jedno, jestli děláte grafiku nebo píšete romány.

Nemáte-li denní světlo, vynahraďte si ho lampičkou. Nechcete si přece při práci kazit oči, nebo snad ano? Navíc pěkná lampička na stole poslouží i jako vkusná dekorace – příjemně 2v1!

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.