Chcete pronajmout nevyužitý byt? Dejte si záležet s jeho zařízením

Máte nevyužitý byt, ve kterém osobně nebydlíte, ale nechcete ho prodat? Tehdy se nabízí jedno velmi zajímavé řešení: pronájem! Nejenže tak nemovitosti konečně najdete využití (byla by přece škoda, pokud by zela prázdnotou), ale zároveň si můžete vytvořit pasivní příjem – a peníze navíc se vždycky hodí, nemáme pravdu?

Pokud chcete nemovitost pronajmout co možná nejdříve, vyplatí se jí pořádně zařídit. Pěkně a útulně zařízené bydlení připravené k okamžitému nastěhování? To je doslova lákadlo na potencionální nájemníky, kteří se k vám jen pohrnou!

Zařízený nebo nezařízený byt? My máme jasno!

Nyní si možná říkáte, jestli se vyplatí „vrážet“ peníze do zařizování bytu, který se chystáte pronajmout. A víte co? My v tom máme jasno! Proto se s vámi podělíme o výhody zařízené nemovitosti.

První z výhod je fakt, že zařízená nemovitost bude připravena k okamžitému nastěhování, což může výrazně urychlit hledání nájemníka. Zařízené bydlení hodně vyhledávají jak mladé páry, tak například i studenti.

Je zde tedy velká šance, že byt pronajmete dříve, nežli stačíte mrknout. Další výhodou je skutečnost, že se odlišíte od konkurence. Většina bytů jsou tzv. holobyty, tedy kde nic, tu nic, kdežto ten váš bude už od prvního pohledu krásně zařízený a tím pádem daleko lákavější.

Jak zařídit byt k pronájmu? Pár tipů bychom měli!

Teď přichází na řadu myšlenka, jak a čím byt určený k pronájmu vlastně vybavit. Nebojte se, ani teď vás nenecháme ve štychu a přispěcháme hned s několika tipy, které se vám určitě budou hodit.

Jsou věci, které si s sebou většina nájemníků do nového bydlení zpravidla nebere, protože jsou finančně i organizačně náročnější. Řeč je například o prostorné skříni nebo sedací soupravě.

Tyto dva kusy nábytku proto můžete do bytu pořídit, usnadníte tím budoucímu nájemníkovi život. Při zařizování bytu k pronájmu na něho myslete jako na celek: samozřejmostí by měla být výmalba a kloudná podlaha.

Co nechat na nájemníkovi?

Nyní přicházíme k věcem, které by sice mohly zvýšit cenu za pronájem, ale přeci jen uděláte daleko lépe, pokud je přenecháte na nájemníkovi. Mluvíme o vybavení bytu, jako je postel, jídelní stůl nebo třeba veškeré doplňky.

Nejenže si každý chce bydlet tak trochu po svém, proto si domácnost posléze zařídí podle svého gusta, ale například postel a jídelní stůl s židlemi jsou zatěžovanými kousky vybavení, do kterých byste s každým novým nájemníkem museli pokaždé investovat peníze – a to se vám nevyplatí.

Pár drobných rad na závěr:

  • nábytek do bytu můžete pořídit z druhé ruky
  • barvy pro výmalbu volte střídmější
  • budete-li renovovat podlahu, zvolte levné lamino nebo lino
  • u nábytku volte přírodní dekor

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.