Chcete mít u bazénu terasu? Poradíme, co vše byste měli zvážit

Mít v dnešní době na zahradě bazén už není žádný nedosažitelný luxus. Soukromý bazén hned u domu čítá celou řadu výhod – od možnosti koupat se v kteroukoli hodinu až po skutečnost, že máte v horkých dnech vítané osvěžení doslova na dosah ruky.

Uvažujete nad tím, že si u bazénu vybudujete terasu? Proč ne! Terasa nejenže celkově zvýší estetický dojem vašeho pozemku, ale nabídne vám zasloužený komfort. Jen si představte sami sebe, jak si dáte několik líných temp v bazénu a poté se budete slunit na lehátku na terase hned vedle bazénu. No nezní to lákavě?

Základem je správně zvolený materiál

Základem všeho je vybrat vhodný materiál – možná se to zdá jednoduché, ale jakmile zjistíte, kolik možností je vlastně k mání a jaké nároky by měla terasa u bazénu splňovat, možná budete nemile překvapeni, že rozhodnutí až tak snadné nebude.

Dneska si můžete, co do materiálu, opravdu vybírat. Na jednu stranu je to dobře, protože tak můžete vzhled terasy přizpůsobit svému vkusu. Na stranu druhou je to na škodu, protože čím rozmanitější výběr, tím složitější rozhodování.

Jaká kritéria musí terasa u bazénu splňovat?

  • odolnost vůči vodě
  • odolnost vůči bazénové chemii
  • snadná údržba
  • protiskluzová úprava
  • odolnost vůči ohni

Jaké jsou možnosti? Vyberte si!

Nyní se již dostáváme k tomu, co vás zajímá asi ze všeho nejvíce: jaké jsou možnosti a mezi čím vším vlastně můžete vybírat. Proto si teď společně představíme jednotlivé materiály a zmíníme jejich pro a proti.

Dřevěná terasa

Dřevěná terasa je klasika, která nikdy nezklame. Dřevěné terasy jsou skutečnou pastvou pro oko, mají ale však své stinné stránky.

Výhody: přírodní materiál, v horkém počasí se nerozpaluje, neklouže

Nevýhody: vysoká pořizovací cena, nutná pravidelná údržba, náchylná na mechanické poškození

Kamenná terasa

I kámen patří mezi oblíbené přírodní materiály, které na zahradě vypadají jedním slovem božsky. Využití kamene na zahradě vytváří dojem spojení s přírodou, což se mnoha lidem líbí.

Výhody: odolnost vůči poškození i vlivům počasí, snadná údržba, přijatelná cena

Nevýhody: klouže

Kompozitová terasa

Terasa z kompozitu může být pro někoho možná jednou velkou neznámou. Měli byste vědět, že je kompozit poměrně oblíbenou alternativou ke dřevu, proto se stále častěji využívá na terasách – sice vypadá jako dřevo, vyjde ale levněji a není tak náročné na údržbu.

Výhody: odolnost vůči mechanickému poškození, odolnost vůči chemii, neklouže

Nevýhody: vyšší cena

Betonová terasa

Tuto variantu zmiňujeme sice až jako úplně poslední, čímž se ale nesnažíme naznačit, že by nestála za nic. Ba spíše naopak, betonová terasa nabízí hned několik výhod, přičemž tou nejlákavější je určitě rozumná pořizovací cena.

Výhody: rozumná cena, snadná údržba, odolnost vůči chemii a mechanickému poškození

Nevýhody: klouže, rozpaluje se, tvrdý došlap

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.