Bydlení ve městě aneb výhody a nevýhody

Bydlení je pro člověka velice důležitá součást života. Nebudeme-li počítat zdraví, pak se jedná o nejdůležitější věc v životě. Jinými slovy bydlet potřebuje každý. Je to celá věčnost, kdy se lidé rozdělili do dvou hlavních skupin. Tou první skupinou jsou ti, kteří preferují bydlení na vesnici neboli na venkově. Výhodou venkova je bezpochyby klid a větší soukromí. Na druhou stranu špatná dostupnost do měst a omezená otevírací doba obchodů s potravinami. Druha skupina se naopak zaměřuje na bydlení ve městě. O tom si bližší informací povíme v následujících odstavcích.

Bydlení ve větších městech

Pochopitelně se budeme soustředit na větší města. Pokud bychom se totiž všeobecně soustředili na města, pak k nim musíte připočítat i ty, ve kterých se nachází sotva 5 tisíc obyvatel, což není příliš vysoký počet. Taková města by se svým způsobem dala zapsat ještě jako venkov, kde si člověk může užívat nerušeného soukromí. Na to budete muset u větších měst zapomenout, zvlášť ve chvíli, kdy bydlíte v panelovém domě. Téměř vše, co řeknete uslyší vaši sousedé. O to více to platí v době, kdy budou procházet kolem vašich dveří. Se soukromím se tedy musíte rozloučit.

Jak se říká, vše má své výhody i nevýhody. Zatímco ztráta soukromí patří k nevýhodám, snadná dostupnost po celém městě se naopak dá zařadit do kategorie výhod. Jestliže nemáte vlastní automobil, město vám nabídne městskou hromadnou dopravu. Tou jsou nejčastěji autobusová spojení. V těch největších městech vám městská hromadná doprava přihrála další nemalou výhodu v podobě tramvajové dopravy. Budeme-li se dívat na největší a hlavní město České republiky, pak je v nabídce kromě autobusové a tramvajové dopravy také metro. Tento fakt lze označit za výhodu.

Bydlení ve městě aneb výhody a nevýhody

Jaké další výhody a nevýhody nabízí město?

Město má plno výhod i nevýhod. K dalším nevýhodám patří mnohdy příliš vysoké nájmy a bydlení. Opět se to týká jen určitých měst. S nejdražšími nájmy počítejte především v Brně a Praze. Tady jsou ceny nájemného opravdu vysoké. Zatímco ve třetím největším městě České republiky jsou prakticky poloviční. Ano, řeč je o Ostravě. Tady si lámat hlavu s bydlením skutečně nemusíte, alespoň z pohledu Prahy a Brna. Výhodou je ale na druhou stranu fakt, že je zde vyšší platové ohodnocení a snadnější dostupnost zaměstnání.

Pokud jste se z venkova přestěhovali do města, s největší pravděpodobností víte, o čem píšeme. Najít si práci na vesnici bývá opravdu zapeklitý a náročný proces. V konečném důsledku lidem nezbývá nic jiného než dojíždět za práci i několik desítek kilometrů. To se vám ve větších městech stát nemůže. Práce je tady svým způsobem na každém rohu. Stačí jen po ní sáhnout. K dalším nevýhodám patří větší hluk. S tím bohužel musíte ve městech počítat. K velkým nepřátelům nebude patřit jen nízké soukromí, ale i velký hluk, který jsme zmínili v předchozích řádcích.

Aktivita, sport, kultura

Na druhou stranu k výhodám budou patřit různé aktivity, mezi které patří kultura, sport nebo nákupy. Každý považuje za aktivitu jinou činnost. Zatímco muži se zaměří převážně na sporty, ženy budou preferovat návštěvu divadla, nákupních center nebo kavárny. Tento bod patří k těm vůbec největším výhodám. U bydlení na venkově je zapotřebí k využití aktivity cestovat mnohdy stejnou vzdálenost, jako do svého zaměstnání. Jestliže bydlíte ve městě, můžete si aktivity dopřávat daleko častěji než obyvatelé vesnic.

Je potřeba shrnout, že každé bydlení má své výhody i nevýhody. Ať už budete bydlet ve městě nebo na vesnici, vždy se najdou pár témat, které budou hrát pro město a pár témat, které naopak budou dávat plusové body vesnicím. Záležet bude čistě jen na vás, jaké výhody vás na závěr přesvědčí o tom, kde budete chtít prožít svůj život. Sáhnete raději po městě nebo vesnici?

 

Sdílet na Facebooku
Další zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.